Wczytuję dane...

Miksery

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak często używamy wynalazków współczesnej techniki do czynności, które nasi przodkowie wykonywali z wielkim wysiłkiem. W wielu momentach zapominamy o tym, jak wiele lat ewolucji zajęło nam dotarcie do dzisiejszych realiów. Jednym z przykładów urządzenia, które zrewolucjonizowało świat, jest na pozór prosty w swojej budowie mikser.

Pierwsze prototypy

Jeszcze nie tak dawno wszystkie wyroby kuchenne musiały być wyrabiane za pomocą ludzkich mięśni. Mikser ręczny został opatentowany pod koniec XIX wieku przez Waltera Scotta, pochodzącego z USA. Wyrabianie ciasta nadal wymagało dużej siły fizycznej, ponieważ mikser nie korzystał z prądu elektrycznego - jego użycie na powszechną skalę dopiero raczkowało. Zbudowany był z metalu i opierał się na ruchu kółek zębatych.

Rewolucja na rynku mikserów

Kamieniem milowym dla miksera kuchennego był rozwój elektrotechniki, szczególnie silników elektrycznych. Pierwsze miksery były mikserami stojącymi ze względu na rozmiary wymagane do ich poprawnego działania. Pierwszy mikser kulinarny ważył aż trzydzieści kilogramów, co w porównaniu z dzisiejszymi mikserami jest liczbą niesamowicie dużą. Ponownie wynalazcą był Amerykanin - Herbert Johnston. Pierwsze miksery wykorzystywane były przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych Ameryki. Do domów trafiły mniej więcej sto lat temu, w latach dwudziestych XX wieku. Wtedy wiele gospodarstw domowych mogło odetchnąć z ulgą, ponieważ wyrabianie ciasta lub ubijanie śmietany przestało być karkołomnym zadaniem. Dziś zrobienie wielu rzeczy bez użycia miksera wydaje się nierealne.

Nasza oferta

Nasz sklep ma dla Ciebie jedną z najlepszych ofert dostępnych na polskim rynku. Posiadamy wiele pozytywnych opinii klientów, ze względu na nasz profesjonalizm i podejście do klienta. Gwarantujemy, że produkty, które sprzedajemy, są bardzo dobrej jakości. Staramy się o zapewnienie jak najkorzystniejszych cen. Starannie dobieramy miksery do naszej oferty w celu zaspokojenia oczekiwań klientów.

Każdy z produktów ma odpowiednie atesty. Możesz także, w 14 dni od momentu wejścia w posiadanie produktu, dokonać jego zwrotu, bez podania przyczyny. Nie pobieramy żadnych opłat za ewentualny zwrot miksera. Mamy również wiele możliwości zapłaty za dany produkt. W trosce o Twoją wygodę, w razie zapytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego - wszystkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce KONTAKT. Zapraszamy do subskrybowania naszego newslettera.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Szanowni Klienci informujemy, że w dniach 18 - 21.10 Dział Obsługi Klienta oraz nasz Showroom będą NIECZYNNE. W tym czasie nie będziemy również realizować wysyłek. Realizację zamówień rozpoczniemy od wtorku 19.10. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Zespół DesignForHome.pl

Okazje.info
Pobieranie danych...