Wczytuję dane...

Kieliszki do Szampana

Lampki do szampana to element wyposażenia domu, który powinniśmy posiadać, jeśli zależy nam podkreśleniu elegancji wyjątkowych chwil. Nie tylko Sylwester, ale również wiele innych, ważnych w naszym życiu momentów, warto uczcić kieliszkiem bąbelkowego alkoholu. Aby nie obierać im uroku, musimy zadbać o odpowiednią oprawę.

Podobno szampan w kryształowych kieliszkach smakuje o niebo lepiej. Bez względu na to, czy jesteśmy fanami tego typu alkoholu, czy pijemy go tylko ze względu na wymogi danej okazji, powinniśmy zadbać o to, by móc go podać w najbardziej wykwinty sposób. Kieliszek do szampana współcześnie może przypominać dzieło sztuki. Przepiękne formy i zdobienia sprawiają, że pełni on nie tylko funkcje praktyczne, ale również dekoracyjne. Często dbamy o skomponowanie idealnej zastawy stołowej. Zależy nam na tym, aby uroczyste obiady lub kolacje w naszym domu miały elegancki charakter rodem z najlepszych restauracji. Dopełnieniem każdej zastawy powinny być odpowiednio dobrane naczynia do alkoholu. Dobry smak wymaga, aby w naszej kolekcji znalazły się osobne kieliszki do wina białego, czerwonego oraz do szampana. Nie wypada pomylić szkła przeznaczonego do innego typu alkoholu. Smak chwili odebrać może także szampan serwowany w kieliszkach z plastiku.

Czytaj więcej...

Kieliszek do szampana to synonim luksusu. Różni się dość znacznie od lampek dedykowanych innym trunkom. Przede wszystkim ma on inny kształt. Wszelkie alkohole musujące powinny być serwowane w naczyniach o kształcie fletu lub tulipana. Są to fachowe nazwy, używane przez specjalistów. Znacznie więcej mówi nam fakt, że lampki do szampana powinny być podłużne i wąskie. Dzięki temu alkohol nie utleni się tak szybko, jak w przypadku szerszych naczyń. Znacząca jest również długość nóżki kieliszka. Powinna ona umożliwiać nam trzymanie naczynia wyłącznie za nią, co doskonale wpływa na temperaturę alkoholu, którego dodatkowo nie ogrzewamy własną dłonią. Kolejną istotną kwestią jest jakość szkła. Szkło kieliszków do szampana powinno być na tyle cienkie, aby nie zakłócać korzystania z walorów smakowych alkoholu. Zdobienia wprowadzają dodatkowe urozmaicenie, ponieważ stanowią doskonałe tło dla wirujących bąbelków. Nie możemy zapominać, że z piciem szampana związany jest cały rytuał. W tym aspekcie smak oceniany jest na równi z walorami estetycznymi. Dobranie nieodpowiedniego kieliszka może popsuć cały efekt. Warto zainteresować się lampkami do szampana, które występują w różnych wersjach kolorystycznych, co stanowi ciekawe uzupełnienie aranżacji stołu na specjalne okazje.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Szanowni Klienci informujemy, że w dniach 18 - 21.10 Dział Obsługi Klienta oraz nasz Showroom będą NIECZYNNE. W tym czasie nie będziemy również realizować wysyłek. Realizację zamówień rozpoczniemy od wtorku 19.10. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Zespół DesignForHome.pl

Okazje.info
Pobieranie danych...