Wczytuję dane...

Kubki | Pojemniki na Szczoteczki

Szczoteczki do zębów wybieramy z uwagą. Na ogół doskonale wiemy, jaka jest dla nas najlepsza, pamiętamy też, żeby co jakiś czas ją wymienić. Natomiast rzadziej zwracamy uwagę na sposób, w jaki ją przechowujemy. To błąd! Jeżeli nie chcemy, by szczoteczka stała się siedliskiem bakterii i wirusów, warto zadbać o odpowiedni dla niej pojemnik i właściwe miejsce w łazience.

Nie bez powodu szczoteczki trzymamy w kubkach. Powinny być przechowywane w pozycji pionowej, powinny też być suche. Dlatego najgorsze, co możemy zrobić, to położyć ją na brzegu umywalki czy na półce pod lustrem. Po wyszorowaniu zębów i wypłukaniu szczoteczki, należy strzepnąć z niej nadmiar wody i ustawić albo zawiesić w przeznaczonym tylko dla niej pojemniku. Wtedy szybko wyschnie, nie dając szansy bakteriom czy grzybom. Z tego również powodu nie powinno się jej przykrywać.

Czytaj więcej

Równie ważne jest, by szczoteczka nie stykała się z inną. Dlatego jeśli rodzina jest kilkuosobwa, warto, aby każdy miał własny pojemnik na przybory do mycia zębów. Można też wybrać wspólny, ale z wydzielonymi przegrodami. W takim praktycznym pojemniku są osobne, mniejsze przestrzenie przeznaczone na szczotki i jedna większa na tubkę z pastą.

Kiedy już wybierzemy kubek, warto znaleźć odpowiednie miejsce, w którym go ustawimy. Powinniśmy go umieścić przede wszystkim z daleka od muszli klozetowej. Mikrobiolodzy mają już na podorędziu setki naukowych argumentów, które wyjaśniają, dlaczego ważne jest np. zamykanie klapy WC i inne dobre nawyki w zachowaniu higieny. Bakterie z toalety rozchodzą się na dużą odległość, zwłaszcza gdy spłukujemy wodę. Dlatego należy to robić przy opuszczonej klapie, a pobliżu WC nie trzymać szczoteczek do zębów. Warto o tym pomyśleć zwłaszcza wtedy, gdy chcemy przybory do mycia zębów trzymać w pojemniku przytwierdzonym do ściany. Sąsiedztwo toalety będzie dla niego najgorszym miejscem.

Szczotka do zębów nie powinna stać także w sąsiedztwie szamponów czy płynów do kąpieli ani w szafce, w której trzymamy detergenty czy proszki do prania. Kubek ustawiony na umywalce też nie będzie dobrym pomysłem, bo odpływ w zlewie, który także jest siedliskiem bakterii, jest zbyt blisko. Najlepszym miejscem będzie dla niej zamykana półka za łazienkowym lustrem lub otwarta na tym samym poziomie, najlepiej z boku odpowiednio wysoko nad umywalką. Ważne jest również, by kubek do mycia zębów był regularnie myty. Nawet jeżeli strzepujmy szczoteczkę, nadmiar wody spływa na dno i zmienia się w kamień, który także jest źródłem bakterii.

Wszystko to sprawia, że duże znaczenie ma wybór odpowiednich pojemników na szczoteczki - najlepiej z materiałów wysokiej jakości i łatwych w czyszczeniu. Wybór jest tak duży, że z pewnością znajdziemy idealny i ładny pojemnik czy kubek. Taki, który poza swoimi walorami praktycznymi będzie także atrakcyjnym akcentem estetycznym łazienki.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

    Szanowni Klienci informujemy, że w dniach 18 - 21.10 Dział Obsługi Klienta oraz nasz Showroom będą NIECZYNNE. W tym czasie nie będziemy również realizować wysyłek. Realizację zamówień rozpoczniemy od wtorku 19.10. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Zespół DesignForHome.pl

    Okazje.info
    Pobieranie danych...