Wczytuję dane...

Ostrzałki do noży

Rozwiąż problem stępionych noży z pomocą profesjonalnych ostrzałek kuchennych. W naszym asortymencie posiadamy poręczne ostrzałki do noży znanych producentów, które pomagają przedłużyć żywotność powierzchni tnącej. Znajdziesz tu m.in. tradycyjne ostrzałki slide-it, pręty ostrzące (tzw. musaki) i ostrzałki wodne.

Posiadamy przede wszystkim ostrzałki standardowe, wykonane z dbałością o komfort użytkowania. Przeznaczone są głównie do tradycyjnych noży stalowych, w przypadku których zapewniają maksymalną ostrość i wygodę krojenia dzięki wbudowanym modułom szlifierskim. Nowoczesny i elegancki design sprawia, że ostrzałka do noży będzie świetnie się prezentować na kuchennej półce lub blacie.

Rewolucyjnym produktem, który także znalazł się w naszym asortymencie, jest ostrzałka wodna. W przeciwieństwie do tradycyjnych ostrzałek wiele z nich sprawdza się przy ostrzeniu noży ceramicznych. Wyposażone są one w specjalną komorę, która musi zostać napełniona wodą przed każdym użyciem, oraz otwory ostrzące – najczęściej dwa lub trzy, które różnią się od siebie ziarnistością. W zależności od stanu i typu noża, a także modelu ostrzałki, należy przesunąć ostrzem przez rowek określoną ilość razy. W celu równomiernego naostrzenia powierzchni zaleca się korzystanie kolejno z otworów o coraz wyższej ziarnistości. Dzięki wykorzystaniu wody, ostrzałki wodne zapewniają pełną precyzję, jak i przyspieszają proces ostrzenia noża, pozwalają uzyskać optymalny efekt w krótkim czasie. W naszej ofercie posiadamy między innymi ostrzałki wodne firmy GLOBAL – znanego producenta, działającego na rynku od 1954 roku. Noże i akcesoria GLOBAL polecane są przez specjalistów i szefów kuchni na całym świecie.

Dla posiadaczy popularnych w ostatnich latach noży ceramicznych oferujemy również wysokiej jakości musaki – diamentowe pręty ostrzące, które doskonale nadają się zarówno do noży ceramicznych, jak i stalowych. Ze względu na wysoką twardość pozwalają na szybkie i skuteczne naostrzenie każdego noża, w tym noży ceramicznych i noży stalowych o wysokiej twardości powierzchni tnącej. Dzięki zastosowaniu syntetycznego diamentu są również bardzo wytrzymałe i zużywają się wolniej niż tradycyjne ostrzałki.

Przed ostrzeniem noży ceramicznych lub japońskich zaleca się zapoznać z opisem bądź instrukcją obsługi danej ostrzałki, aby mieć pewność, że jest ona kierowana do wspominanego typu noży. Większość ostrzałek nie nadaje się do noży o ząbkowanej powierzchni tnącej; mogą one doprowadzić do ich nieodwracalnego uszkodzenia.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Szanowni Klienci informujemy, że w dniach 18 - 21.10 Dział Obsługi Klienta oraz nasz Showroom będą NIECZYNNE. W tym czasie nie będziemy również realizować wysyłek. Realizację zamówień rozpoczniemy od wtorku 19.10. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Zespół DesignForHome.pl

Okazje.info
Pobieranie danych...