Wczytuję dane...

Szklanki do Piwa

Uwielbiasz napić się zimnego piwa w ciepły wieczór? A może interesuje Cię ciekawy design?Zapewne zdajesz sobie sprawę, że kształt szklanki, z której spożywa się złoty trunek wpływa na odbiór smakowy. W tej kategorii znajdziesz idealne naczynie do swojego piwa!

Piwo to niezwykły napój, którego początki są niejasne z tego względu, że najstarszy zapis o produkcji piwa datuje się na 4000 lat przed naszą erą! Niezwykłą popularnością piwo cieszyło się w średniowiecznej Europie, gdzie napój ten był codziennym towarzyszem wielu osób. Miał niską zawartość alkoholu i był niefiltrowany. Co ciekawe, przez długi czas piwo uważano za zdrowsze od wody – nie ma co się jednak dziwić, ponieważ gotowanie i fermentacja pozbywały się bakterii. Złoty trunek po dziś dzień cieszy się niezwykłą popularnością, mało tego – ostatnio przeżywa swój renesans. Rosnąca popularność piw rzemieślniczych zwiększyła zapotrzebowanie na odpowiednie naczynia. Coraz więcej ludzi traktuje piwo jako przedmiot degustacji. Świadomość na temat tego, jak ów trunek spożywać przyniosła światu wielu pasjonatów. Liczba browarów w Polsce w 2010 roku wynosiła 65, a w 2016 było ich już 238!

Czytaj więcej...

Szklanka do piwa pszenicznego powinna być podłużna, wysoka, wąska na dole. Dzięki temu złoty trunek nie traci piany, która jest bardzo istotna w odbiorze pszenicznego piwa. Eva Solo TRIO sprawdzi się idealnie. Przy okazji wygląda niezwykle elegancko.

Każdy piwosz widział wiele razy kufel do piwa. To idealne naczynie, ponieważ cechuje się wyjątkową trwałością. Znany z popularnego Oktoberfest kufel jest niezwykle gruby i idealnie sprawdzi się podczas biesiad.

Pokal do piwa jest jednym z najpopularniejszych naczyń. Stosuje się go do pilznerów, koźlaków i ciemniejszych lagerów. Posiada małą nóżkę a kształt uwydatnia kolory napoju.

Tulip to rodzaj szklanki do piwa, która wyglądem przypomina kieliszek. Nazwa nawiązuje do tulipana – kształtem również. Mówiąc w skrócie – wygląda jak kieliszek o lekkim załamaniu w środku i rozłożystej górnej części, co wspomaga utrzymanie się piany i wzmacnia intensywność aromatów.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Szanowni Klienci informujemy, że w dniach 18 - 21.10 Dział Obsługi Klienta oraz nasz Showroom będą NIECZYNNE. W tym czasie nie będziemy również realizować wysyłek. Realizację zamówień rozpoczniemy od wtorku 19.10. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Zespół DesignForHome.pl

Okazje.info
Pobieranie danych...